فقط ، درست جزیره مردان ممنوع یونسکو

فقط ، درست: جزیره مردان ممنوع یونسکو ممنوعیت اخبار گوناگون

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری این خانه‌های زهوار دررفته را چگونه ساخته‌اید / یادداشت محسن چاوشی جهت زلزله کرمانشاه

«این خانه‌های زهوار دررفته را چگونه ساخته‌ایم که با کوچک‌ترین تکانی از هم می‌پاشند و جماعتی را به خاک می‌نشانند. آن خانه‌ نو ساز که دیوارش فرو ریخته بود و اهل م

این خانه‌های زهوار دررفته را چگونه ساخته‌اید / یادداشت محسن چاوشی جهت زلزله کرمانشاه

یادداشت محسن چاوشی جهت زلزله کرمانشاه: این منزل های زهوار دررفته را چگونه ساخته اید

عبارات مهم : ایران

«این منزل های زهوار دررفته را چگونه ساخته ایم که با کوچک ترین تکانی از هم می پاشند و جماعتی را به خاک می نشانند. آن منزل نو ساز که دیوارش فرو ریخته بود و اهل منزل پیش از زلزله سرگرم مراسم خوش حالی تولد بودند، آیا باید آن طور شود. این مردم مظلوم، در این شهرهای کوچک (بارها و بارها گفته ام) حقشان بیش از این است که هنوز در منزل هایی زندگی کنند خالی و عاری از هرگونه استاندارد در ساخت و ساز.»

محسن چاوشی، خواننده موسیقی پاپ، در یادداشتی راجع به زمین لرزه در غرب کشور عزیزمان ایران در روزنامه کشور عزیزمان ایران نوشت: «بیان اندوه از زلزله اخیر و غمی که یکشنبه هموطنانم را دربرگرفت کاری است که به مشکل از کلمات برمی آید. این غم ها و این سوگ ها تازه نیستند و هنوز از خاطر نرفته زخمی که در آذربایجان به تن این کشور نشست یا در لرستان یا آن شکل از تراژدی که در «بم» اتفاق افتاد.

این خانه‌های زهوار دررفته را چگونه ساخته‌اید / یادداشت محسن چاوشی جهت زلزله کرمانشاه

دیگر کمتر کسی است که نداند ما کجای خط زلزله ایستاده ایم و چگونه هر لحظه می شود بیم فرو ریختن قلب هایی را داشت از تکان های گاه و بیگاه. بله این بلایا طبیعی هستند و نمی شود جلوی آنها را گرفت. ولی به تصویر ها که نگاه می کردم و آن را با کشورهایی زلزله خیز مثل ژاپن مقایسه می کردم غمی چند برابر گلویم را می گرفت. این منزل های زهوار دررفته را چگونه ساخته ایم که با کوچک ترین تکانی از هم می پاشند و جماعتی را به خاک می نشانند. آن منزل نو ساز که دیوارش فرو ریخته بود و اهل منزل پیش از زلزله سرگرم مراسم خوش حالی تولد بودند، آیا باید آن طور شود. این مردم مظلوم، در این شهرهای کوچک (بارها و بارها گفته ام) حقشان بیش از این است که هنوز در منزل هایی زندگی کنند خالی و عاری از هرگونه استاندارد در ساخت و ساز. حرف من این است و دردم این، که بیایید یک بار دیگر توجهی جدی به شهرهایی کنیم که مردمانش هیچ کم نگذاشتند ولی چنین روزهایی متوجه می شویم که برایشان چقدر کم تر از آن چه که باید وقت و اهمیت قائل شدیم.

من عمیقاً از اتفاق پیش آمده ناراحتم و واقعاً سخن گفتن و نوشتن برایم سخت هست. تلاش کردم دیگر به تصویر ها و آمار کشته شده است ها نگاه نکنم ولی مگر می شود. مگر در آذربایجان و ورزقان توانستیم نگاه نکنیم و نبینیم. به قول محمود دولت آبادی آخر ما هم مردمی هستیم. ولی فکر می کنم سوگواری بخشی از ماجراست و طبیعی هست. بخش مهم تر دیگر این است که باید فکر کنیم. فکر کنیم و کاری انجام دهیم تا خدای نکرده فردا روزی اگر جای دیگری از کشور عزیزمان ایران ما با چنین بلایی دست به گریبان شد، حداقل آمارها را کم کردن دهیم. منزل ها را نیرومند تر بسازیم و به مردم کمک کنیم که به جای لطیفه ساختن اگر کاری از دستشان برمی آید انجام دهند. ما همه فرزندان این سرزمین هستیم و بی شک لرزش تن هر گوشه از این وطن تمام وجودمان را می لرزاند. جهت بازماندگان این اتفاق دلخراش از صمیم قلب آرزوی صبر و جهت درگذشتگان آرزوی آرامش ابدی دارم. امیدوارم هر چه زیاد می گذرد تصویر هایی که از سرزمینم می بینم و از دلاوران و پهلوانان با علاقه کردزبان، تصویر هایی باشد سرشار از خوش حالی و رنگ و صدا.»

«این خانه‌های زهوار دررفته را چگونه ساخته‌ایم که با کوچک‌ترین تکانی از هم می‌پاشند و جماعتی را به خاک می‌نشانند. آن خانه‌ نو ساز که دیوارش فرو ریخته بود و اهل م

واژه های کلیدی: ایران | تصویر | زلزله | چگونه | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs